(O/O) OTÁZKY A ODPOVEDE

Ak by ste nenašili odpoveď na to čo hľadáte, samozrejme som tu pre Vás!

Máš v názve, že foto i video, čo to znamená?

Znamená to to, že viem robiť oboje, som taký obojživelník. No pozor, vždy sa sústreďujem iba na jedno! Ak chcete tím tak viem pomôcť tiež...

 

Koľko stoja tvoje foto či video služby?

Nepatrím medzi najlacnejších ani najdrahších...Každým rokom sa moje balíčky môžu trošku meniť i ceny, preto ma, prosím, kontaktuj! Veľmi rád ti zašlem môj aktuálny cenník.

Odkiaľ pochádzaš resp., kde bývaš?

Pochádzam i žijem v krásnom mestečku Kremnica. Natáčanie či fotenie svadieb však robím po celom Slovensku, samozrejme, s určitými príplatkami na cestovné.

Ako si ťa môžeme rezervovať?

Ak sa Vám moja tvorba páči, prosím kontaktujte ma a najprv zistíme, či vôbec mám daný termín voľný...Následne zasielam cenník, atď. Všetko Vám vysvetlím potom, už v našej komunikácií.

Ako skoro dopredu si ťa možno rezervovať?

Ťažká otázka...čím skôr, tým pre Vás lepšie. Najlepšie cca rok dopredu (mávam aj dva, ale to je už extrémnejšie). Vieme sa však dohodnúť i deň pred svadbou, ale musím mať voľný termín, samozrejme. Klasicky si ma objednávajú 1 - 0,5 roka dopredu. 

Kedy dostaneme svadobné fotografie či video zo svadby?

Štandardný termín je 3-4 týždne, no garantujem maximálne 6 týždňou od svadby. Ak by sa niečo výnimočné stalo, píšem, volám! Okrem toho, prvé fotky (pozor nie video) dávam už po pár dňoch, takú malú ochutnávku :).

Ako to celé dostaneme?

Záleží od toho ako ďaleko od seba sme :). Niekedy nosím ako bocian aj osobne, inokedy to posielam poštou, samozrejme, vždy je to v cene a je to na našej dohode....Vždy posielam moje práce v krásnej krabičke spolu s USB kľúčom (pozor, už nepoužívam DVD, ale ak má niekto takúto požiadavku, dá sa). V prípade, že som fotograf, posielam aj tlačené fotky. 

Môžeme sa aj osobne stretnúť?

Veľmi rád! Ak ma chcete ešte pred rezerváciou či svadbou spoznať, budem sa Vám snažiť vyhovieť. Ak je to veľmi ďaleko, musíme nájsť nejaký kompromis, buď vycestujete vy za mnou alebo ja, keď mám poblíž cestu, tak sa ozvem. Inak nie je nutné stretnúť sa so mnou pred svadbou, ja to nevyžadujem (cca 60 % svadobčanov vidím prvýkrát v deň svadby, čo je úplne pre mňa normálne). Vieme komunikovať prostredníctvom internetu, najlepšie e-mailom, prípadne skypom či si telefonovať. Pred svadbou sa potom kontaktujeme a dohodneme si detaily.

Máš niekde aj svoje iné práce?

V prípade, že chcete vidieť viac či niečo iné, áno, pridávam niečo i na svoj Facebook: Michal Schwarz FOTO & VIDEO, niečo aj na YouTube i Instagram - @michalschwarz či #michalschwarz. Ak to nestačí, píš mi, nahrám, pošlem :). Žiaľ, nechcem to tu prepĺňať prácami, lebo jednak to zaberá miesto, a jednak sa Vám bude stránka načítavať pomalšie a zhltne Vám to viac dát :( .

Ako, o koľkej prichádzaš a odchádzaš v deň svadby?

Cestujem vlastným autom, ráno prídem o koľkej chcete, zvyčajne najneskôr na obliekanie doma (už som prišiel, ale aj priamo na obrad). Je to na dohode. Zvyčajne odchádzam (alebo prespávam niekde v okolí, ak je to ďalej) max. o 1:00 hodine v noci, niekedy je to i o chlp skôr (záleží od programu). Ak prespávam v okolí, väčšinou si ubytovanie riešim sám a je zahrnuté v cestovných nákladoch, prípadne sú svadobčania milí a niečo mi zarezervujú. POZOR, svadby typu "príď na dve hodiny" nerobím resp., ak ste ochotní zaplatiť za celý deň, tak áno. Žiaľ, musíte si uvedomiť, že v daný deň už inú svadbu nestihnem, takže si ma  nekupujete na hodiny, ale na TERMÍN! :), preto ma využite naplno!